LOADING

Type to search

Kara

TSK’ya UMAS teslimatı

Share

Millî Savunma Bakanlığının faaliyetlerine ilişkin olarak Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk tarafından Haftalık Basın Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na “Uzun Mesafe Akustik Sistemi”nin muayene ve kabul faaliyetleri tamamlanmıştır.” bilgisine yer verildi.

ASELSAN tarafından geliştirilen Uzun Menzilli Akustik Sistem – UMAS, uzun mesafelere yönlü olarak akustik yayın yapan ve sesli mesaj iletimi sağlayan yüksek performanslı bir sistemdir. 153 dB dar huzmeli akustik yayın yapabilme kabiliyeti ile kayıtlı bir sesi yayınlama, konuşma sesi veya belirli uyarı tonlarını 1.250 metre mesafeye kadar etkin olarak iletme yeteneğine sahiptir.

UMAS etkili menzili içinde kalan bireysel, toplumsal ve araç tehditlerine karşı güvenli bölge oluşturma ve toplumsal olaylara müdahale etme imkânı sağlamaktadır. Sistem; yönlü olarak ses yayınladığı için hedef unsurların bulunduğu sektör dışında kalan dost unsurlara zarar vermeden çalıştırılabilmektedir.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *