LOADING

Type to search

Hava

ASELSAN’dan “Kara Kutu”

Share

ASELSAN tarafından tamamen milli olarak geliştirilen AMİR-100C Kazaya Dayanıklı Görev Veri Kaydedici video, ses ve uçuş verilerinin sıkıştırılıp kaydedilebildiği çarpışmaya dayanıklı uçuş veri kayıt cihazıdır. Akredite test merkezlerinde sertifiye edilen sistem, askeri ve sivil, uçak, helikopter ve İnsansız Hava Araçları için uygundur. Sistem kaza/kırım sırasında meydana gelebilecek darbe, sıcaklık, sualtı basıncı gibi zorlu dış koşullar karşısında verilerin muhafaza edilmesini sağlıyor.

ED-112A Standardına Tam Uyumlu (Minimum Operasyonel Performans Çarpışmaya Karşı Korumalı Hava Kayıt Sistemleri) olan sistem Yer İstasyonu Yazılımı ve İletimle Soğutma gibi özelliklere sahip. Ayrıca sistem veri ve ses kaydının yanı sıra video kaydı da yapabiliyor.

Su Altı Vericisi (ULB) sayesinde, kaza sonrası AMİR-100C’nin su altından sinyal göndererek yerinin belirlenmesi sağlanıyor. AMİR-100C sahip olduğu ethernet arayüzü üzerinden kayıtlı verileri cihaza özel tasarlanmış olan yer istasyonu yazılımı sayesinde her uçuş sonrası kullanıcıya aktarabilmekte ve uçuş verileri analiz edilebiliyor. AMİR-100C güvenilir, dayanıklı tasarımı, gelişmiş iletim ve doğal konveksiyon yolu ile soğutma teknikleri sayesinde sabit ve döner kanat platformlarının zorlu çevresel ortamlarında da çalışabiliyor. AMİR-100C kompakt tasarımı, performans kapasitesi ve arayüz çeşitliliği ile her türlü platforma entegrasyon alt yapısına sahiptir.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *