LOADING

Type to search

Kara

Avusturya ‘Skyguard’ları yeniliyor

Share

Avusturya Savunma Bakanlığı, Rheinmetall ile mevcut Skyguard hava savunma sistemlerinin kapsamlı bir modernizasyonunu gerçekleştirmek üzere anlaştı.

Avusturya ordusu, hava sahasını Rheinmetall Skyguard yeni nesil hava savunma sistemi ile güçlendirecek. Avusturya için önerilen paket, her biri dört adet 35mm top, hava sahasını izlemek için bir sensör birimi ve bir komuta merkezinden oluşan toplam yedi taktik birimden oluşuyor. Bu kapsamda, Avusturya ordusunun envanterinde bulunan yirmi sekiz adet 35mm top en son teknoloji ile donatılacak. Sözleşme ayrıca yedek parça, eğitim desteği ve 35mm mühimmat da içeriyor. Sözleşmeye göre ilave bir taktik birim sipariş etme opsiyonu da mevcut. 532 milyon Euro değerindeki anlaşma 48 ay içerisinde tamamlanması bekleniyor.

35mm Oerlikon namluları, radar, elektro-optik, atış kontrol, komuta kontrol ve yazılımlar modernize edilerek sistemin güncel hava tehditlerine karşı yüksek etkinliği artırılacak. Öte yandan sisteme, Rheinmetall’in programlanabilir 35mm parçacıklı Ahead mühimmatını atma kabiliyeti kazandırılacak. Alçak irtifa hava savunma silahı olarak kullanıma sunulan sistem dakikada 1.000 mermi atış hızına ve 4.000 metreye kadar maksimum etkili menzile sahiptir.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *