LOADING

Type to search

Gündem

Kara Kuvvetlerine yeni teslimatlar

Share

Millî Savunma Bakanlığının faaliyetlerine ilişkin haftalık basın bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na yeni ürün teslimatlarının gerçekleştirildiği bildirildi.

MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, bakanlıktaki basın bilgilendirme toplantısında, bakanlığın devletin bekası, savunma ve güvenliği için büyük bir azim ve kararlılıkla görev yaptığını belirtti.

Aktürk, yerlilik ve millilik oranı yüzde 80’lere ulaşan savunma sanayi ürünlerinin katkısıyla TSK’nın kara, deniz, hava ve siber harekat alanlarında etkinliği ve caydırıcılığı her geçen gün daha da arttığının altını çizerek, şunları kaydetti:

“Bu kapsamda Kara Kuvvetleri Komutanlığımızca 13 DROPS aracı, 25 L-UMTAS-Tandem füzesi, 4 AVCI-2 görüntüleme sistemi, 6 TB-2 SİHA’nın muayene ve kabul faaliyetleri tamamlanmıştır. Yerli ve milli üretim TUNA motorlarının ‘Kirpi’ ve ‘Vuran’ zırhlı araçlarına takılmasıyla ilgili olarak 50 adet aracın muayene kabul faaliyetine ise 4 Aralık’ta başlanmıştır.”

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *