LOADING

Type to search

Kara

Alman Ordusuna 50 ‘Dingo 2’

Share

Alman Kara Kuvvetleri, Ukrayna’ya hibe edilen Dingo 2 araçlarını A4 varyantı ile değiştiriyor.

Alman Silahlı Kuvvetleri, Teçhizat, Bilişim Teknolojileri ve Hizmet Desteği Federal Ofisi (BAAINBw), Avrupalı kara sistemleri konsorsiyumu olan Alman-Fransız ortaklığında kurulan KNDS’yi 50 adet Dingo 2 A4 Mayına Karşı Korumalı Araç (MRAP) üretmesi için görevlendirdi.

Bu sipariş, Alman Hükümetinin Eylül 2022’de Ukrayna’nın Rusya’ya karşı kullanması amacıyla  envanterinden bağışladığı 50 Dingo 2 MRAP’ın yerini alacak. Bu tedarik, araç sistemlerine ek olarak yedek parça ve lojistik paketini de kapsıyor.

Dingo 2, KNDS konsorsiyumunun bir ortağı olan Alman tedarikçi Krauss-Maffei Wegmann tarafından üretilen modüler tasarıma sahip mayın, el yapımı patlayıcı ve balistik tehditlere karşı koruma sağlayan bir araçtır. Araç, NBC (nükleer, biyolojik ve kimyasal) saldırılara karşı koruma sağlamaktadır. Aracın modüler tasarımı, keşif, komuta ve kontrol, tıbbi tahliye ve personel taşıma dahil olmak üzere çok çeşitli görevler için yapılandırılmasına olanak tanıyor.

Almanya, Avusturya, Belçika, Çekya, Lüksemburg ve Norveç dahil olmak üzere 10 ülkeye teslim edilen 1.200’den fazla DINGO, dünya çapında hizmet veriyor.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *