LOADING

Type to search

Gündem

Savunma ve havacılık sektöründen ihracat rekoru

Share

Türk savunma ve havacılık sanayisi kasım ayı itibarıyla 4,8 milyar dolar rakamına ulaşarak yıl tamamlanmadan ihracat rekoru kırdı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) açıkladığı Kasım ayı ihracat rakamlarına göre Türk savunma ve havacılık sektörü, Kasım ayında 484,907 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Sektör bu yılın 11 ayında ihracatını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30,1 artırdı.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Türk savunma ve havacılık sanayisi Kasım ayında 484 milyon 907 bin dolar ihracat gerçekleştirdi. 2023 yılının ilk on bir ayında savunma ve havacılık ihracatımız geçtiğimiz yıla oranla yüzde 30 artış göstererek 4,8 milyar doları geçti. Savunma sanayimiz ihracat çıtasını her geçen gün daha da yukarı taşıyor, hedefe emin adımlarla ilerliyor. Bu başarıda emeği olan tüm firmalarımızı tebrik ederim.” dedi.

Savunma ve havacılık sanayisinin son 12 aylık ihracat rakamı da 5,5 milyar doları buldu. Sektörün bu yıl için ihracat hedefi 6 milyar dolar olarak belirlenmişti.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *