LOADING

Type to search

Kara

Tankların ortak adresi: VOLKAN

Share

Türk Silahlı Kuvvetlerinin karadaki önemli ateş unsuru olan ana muharebe tankları, ASELSAN yerli ve milli atış kontrol sistemi VOLKAN ile donatıldı.

Son kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda ASELSAN tarafından özgün olarak geliştirilen VOLKAN Atış Kontrol Sisteminin kalifikasyon testleri başarı ile tamamlanarak ALTAY, M60T ve Leopard2A4 tanklarına entegre edildi. Savunma Sanayii Başkanlığı öncülüğünde geliştirilen VOLKAN Atış Kontrol Sistemi ile Türk Ordusunun ana muharebe tankları muharebe koşullarında en üst seviye atış kabiliyetine sahip oldu.

 VOLKAN Atış Kontrol Sistemi; güncellenmiş sistem mimarisi, etkin gece ve gündüz görüş, yüksek ilk atımda vuruşu ihtimali, yeni nesil kullanıcı arayüzü ve zorlu muharebe, arazi ve hava koşullarında durağan ya da hareketli atış kontrol fonksiyonlarının icra edilmesi yeteneklerini tanklara kazandırdı. Millileştirilen tank atış kontrol sistemleri ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin dışa bağımlılığı ortadan kaldırıldı. Sisteme eklenen bütünleşik tank içi eğitim altyapısı sayesinde mürettebatın operasyonel yetkinliği de en üst seviyeye taşındı.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *