LOADING

Type to search

Kara

EREN’in gözleri ormanların üzerinde

Share

ASELSAN tarafından yerli ve milli olarak geliştirilen EREN-II Orman İçi Gözetleme Radar Sistemi, bitki örtüsü nedeniyle görüş hattının olmadığı bölgelerde hedef tespiti amacıyla tasarlandı.

Askeri koşullara uyumlu bir orman içi gözetleme radarı olan EREN-II, ormanlık alanlardan gelebilecek tehditlere karşı güvenliği artırmaya yönelik olarak ağaç, dal ve yaprak gibi engellere nüfuz edebilecek frekans bandında çalışıyor.

ASELSAN’ın öz kaynakları kullanılarak geliştirilen EREN-II Sistemi, muadil sistemlerden daha ileri teknolojik kabiliyetler sunuyor. Geçmiş yıllarda Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine katılan ilk nesil EREN-I Sistemi, güvenlik güçlerimizin ormanlık bölgelerde kritik bir unsuru haline geldi. İlave yetenekler eklenerek geliştirilen yeni nesil EREN-II Radarı için teslimat yakın zamanda başlayacak.

EREN-II Radarı, yatay eksende 360 derece sürekli olarak yayın yaparak anlık olarak hedef tespiti yapabiliyor. Kullanıcı dostu grafiksel arayüz yazılımlarına sahip, uzaktan kullanıma izin veren bir sistem olarak EREN-II, çok kısa süre içinde kurularak tek operatör ile işletilebiliyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *