LOADING

Type to search

Deniz

CAMCOPTER S-100 Kraliyet Donanmasına yaklaşıyor

Share

Schiebel ve Thales, Peregrine programı kapsamında İngiliz Donanması’na CAMCOPTER S-100 İHA teslimatında önemli bir aşamayı daha geride bıraktı.

Thales ve Schiebel, Camcopter S-100 UAS teslimatı kapsamında Fabrika Kabul Testini (FAT) başarıyla tamamladı.

Programın geliştirilmesinde önemli bir dönüm noktası olan Fabrika Kabul Testi, Birleşik Krallık Kraliyet Donanması savaş gemileri için koruyucu bir ‘gökyüzündeki göz’ kabiliyeti sağlamayı amaçlayan Camcopter S-100 UAS Peregrine sisteminin nihai teslimatına doğru önemli bir adımı işaret ediyor.

Fabrika Kabul Testi onayının alınmasıyla birlikte Peregrine programı artık ilk teslimatlarını gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Peregrine programı kapsamında İngiliz Donanması için konfigüre edilen CAMCOPTER S-100’e entegre edilen Thales Master SAR/GMTI radarı ve EO/IR kamera, keşif, gözetleme ve istihbarat toplama görevlerini Kraliyet Donanması için daha üst seviyelere taşıyacak. 

Bunun yanı sıra S-100, CarteNav AIMS görev sistemiyle birleştirilmiş Otomatik Tanımlama Sistemi ile desteklenerek operatörlerin bilinmeyen hedefleri hızlı bir şekilde tespit etmesine ve tanımlamasına olanak tanıyor.

Taşıdığı görüntüleme sistemleriyle keşif ve gözetleme operasyonlarında etkin olarak kullanılabilen S-100 Camcopter, 124 mil menzile, 19.500 ft azami uçuş irtifasına sahip. Harici yakıt depoları ile 10 saate kadar görev icra edebilen ve maksimum 220 kilometre hıza ulaşabilen sistem 50 kg yük taşıyabiliyor.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *