LOADING

Type to search

Kara

Lynx Macaristan’da üretilecek

Share

Rheinmetall, Macaristan’ın Zalaegerszeg kentinde, başta yeni Lynx KF41 IFV olmak üzere Macar ordusu için paletli ve tekerlekli zırhlı araçların geliştirilmesi ve üretiminin gerçekleştirileceği yeni bir fabrikanın açılışını yaptı.

Açılışı 18 Ağustos’ta yapılan yeni fabrika, Rheinmetall’in Macaristan’ın savunma kuvvetlerini yerel üretime odaklanarak modernize etme çabası olan Zrínyi 2026’ya katkısını destekleyecek.
Alman şirket, yedi farklı modelde 209 Lynx KF41 IFV’nin yanı sıra Buffalo 3 zırhlı kurtarma araçları da dahil olmak üzere 18 muharebe destek aracı ve 38 askeri kamyonun üretimini gerçekleştirecek.
Ayrıca sözleşme, simülatörler, eğitim ve öğretim gibi ürün ve hizmetlerin yanı sıra başlangıç yedek parça stoğu ve bakım desteğini de içeriyor.

İlk üretim aşamasında Macaristan’a IFV veya C2 rolü için yapılandırılmış 46 Lynx sistemi ve dokuz Buffalo 3 ARV tedarik edilecek olup, bunların tamamı Almanya’da üretilecek ve araçların teslimatına başlanmıştır. İkinci aşamada, ortak girişim olarak 172 Lynx sistemi ve çeşitli muharebe destek araçları da Macaristan’da üretilecektir.

Buna ek olarak, Macaristan’ın güneybatısındaki Zala ilçesinde 33 hektarlık bir alanda yeni bir geliştirme, üretim ve test merkezi inşa ediliyor ve bu merkezde bir atış tüneli de yer alacak.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *