LOADING

Type to search

Hava

Lakota için modernizasyon zamanı

Share

ABD Ordusu, Ulusal Muhafız Ordusu Güvenlik ve Destek Taburu Görev Ekipman Paketini (MEP) modernize etmek üzere Airbus ile 27,8 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı.

Bu yükseltmeler, UH-72A Lakota orta boy helikopterin gelişmiş bir hareketli harita, gelişmiş dijital arayüzler, yeni monitörler, havadan görev yönetim sistemi ve diğer iyileştirmeler sağlayarak gündüz ve gece operasyonları gerçekleştirmesine olanak tanıyacak.

Airbus US Space and Defense’in Başkan Yardımcısı Scott Tumpak ‘Bu modernizasyon pilotlara günümüzün zorlu görevlerini yerine getirebilmeleri için önemli ölçüde artırılmış işlevsellik ve kabiliyet sunarak Lakota’nın Ulusal Muhafızlar için bir keşif, gözetleme ve istihbarat varlığı olarak değerini daha da artırıyor’ dedi.

2006 yılında ABD Ordusu, ABD Ordusu ve Ordu Ulusal Muhafız hizmetinde kalan UH-1’lerin ve OH-58A/C’lerin çoğunun yerini alacak yeni bir Hafif Genel Maksat Helikopteri ihtiyacını karşılamak üzere UH-72A Lakota olarak adlandırılan orta büyüklükte, çift motorlu H145’in bir versiyonunu seçti.

2018’in başlarında ordu, çoğunluğu şirketin Columbus, Mississippi’deki tesisinde üretilen 400’den fazla UH-72A teslim aldı.

Birden fazla konfigürasyonu mevcut olan UH-72A’dan, ABD Ordusu’nun envanterinde şu anda yaklaşık 500 adet bulunuyor.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Up