SON EKLENENLER
Belçika 'Oshkosh' için imzayı attı

Belçika 'Oshkosh' için imzayı attı

KARA/
1 yıl önce
20967 Görüntülenme

Belçika Savunma Bakanlığı, Oshkosh Savunma ile 322 Oshkosh Komuta ve İrtibat Aracı (CLV) konfigürasyonunda JLTV üretimi için bir sözleşme imzaladı.

Oshkosh Corporation Genel Müdür Yardımcısı John Bryant, “Oshkosh olarak Belçika Silahlı Kuvvetlerinin Oshkosh CLV  araçlarımızı tercih etmesinden onur duyuyoruz” dedi. "Oshkosh CLV üstün teknik ve taktik özelliklerinin yanı sıra balistik ve mayın koruması ile Belçika Ordusuna, NATO müttefikleri ile müşterek harekatlarında önemli bir kabiliyet kazandıracak."

Toplam değeri 142 milyon Avro olan anlaşma kapsamında ilk teslimatın 2023 yılında yapılması planlanan araçlar Belçika ürünü haberleşme sistemleri ile donatılacak. İtalyan  Iveco firmasından satın alınan ve 2007'den beri hizmette olan Iveco Lynx Hafif Çok Amaçlı Araçların (LMV'ler) yerini alacak olan yeni araçlar komuta, irtibat ve tıbbi tahliye görevleri için kullanılacak.

322 CLV'nin 135'i Belçikalı silah üreticisi FN Herstal ürünü FN DeFNder hafif uzaktan kumandalı silah istasyonları (RCWS) ile donatılacak.

Araç, ideal bir koruma ve mobilite kombinasyonu için en yeni otomotiv teknolojilerini, Oshkosh Core1080™ personel koruma sistemini ve Oshkosh TAK-4i™ akıllı bağımsız süspansiyon sistemini bir arada sunuyor. Her tür göreve hızla ve etkin bir şekilde uyarlanabilecek modüler bir tasarıma sahip olan araç A400M, C130, CH-53 ve CH-47 benzer kapasitelere sahip hava taşıtlarıyla taşınabiliyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com