SON EKLENENLER
BARBAROS ve GABYA fırkateynlerine Aselsan teknolojisi

BARBAROS ve GABYA fırkateynlerine Aselsan teknolojisi

DENİZ/
9 ay önce
6276 Görüntülenme

Barbaros ve Gabya Sınıfı Fırkateyn Cayro Sistemi Sözleşmesi kapsamında, ASELSAN ANS-510D Deniz Cayro Sistemlerinin kabul testleri, TCG BARBAROS ve TCG GÖKSU gemilerinde başarı ile tamamlandı.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

Gabya ve Barbaros Sınıfı Fırkateynlerde mevcut ana/yardımcı cayro sistemlerinin ASELSAN ürünü cayro sistemleriyle modernize edilmesi amacıyla yürütülen proje kapsamında, ilk iki geminin nihai kabulleri tamamlandı.

Tasarım, montaj, kablaj, muvazat ve entegrasyon faaliyetleri tamamlanan ASELSAN ANS- 510D Deniz Cayro Sistemlerinin Liman Kabul ve Deniz Kabul Testleri, Milli Savunma Bakanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı katılımı ile Gölcük Donanma Komutanlığında (Kocaeli) icra edildi.ASELSAN tarafından milli ve özgün olarak geliştirilenANS-510D Deniz Cayro Sistemi, gömülü küresel konumlama sistemi (GPS) alıcısı ve parakete ara yüzüne sahip bir ataletsel navigasyon sistemi olup, entegre edildiği platforma sürekli olarak doğrusal ivme, doğrusal ve açısal hız, konum ve yönelim bilgilerini sağlıyor. Bütünleşik (Ataletsel+GPS), sadece ataletsel ve sadece GPS navigasyon çözümlerini aynı anda sağlayabilen ANS-510D, harici GPS alıcısı ile çalışma yeteneğine de sahip.

Deniz Cayro Sistemi temel olarak, ANS-510D Ataletsel Navigasyon Sistemi, gemi platform ara yüzleri ile uyumluluğu sağlayan Sinkro Çevirici Ünite (SCU), kullanıcı kontrol ve görüntüleme ara yüzünü sağlayan Kontrol ve Görüntüleme Ünitesi (KGÜ) birimlerinden oluşuyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com