SON EKLENENLER
Bakan Akar'dan Yunanistan'a silahlanma tepkisi

Bakan Akar'dan Yunanistan'a silahlanma tepkisi

GÜNDEM/TÜRKİYE
6 ay önce
4156 Görüntülenme

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Bir silahlanma yarışı tutturmuş, gidiyorlar. Uçak, silah, araç gereç alıyorlar. Üç beş kullanılmış uçakla güç dengelerinin değişmesi mümkün değil.” dedi.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

Milli Savunma Bakanı Akar, 2. Ordu İleri Komuta Yeri'nde dün yaptığı inceleme ve denetlemeler kapsamında, harekat merkezini ziyaret etti.

Bakan Akar, burada yaptığı açıklamada, Yunanistan'ın Fransa'dan aldığı 18 Rafale savaş uçağı ile Yunan yetkililerin son dönemdeki söylemlerine değindi.

Egemenliği Anlaşmalarla Yunanistan'a Devredilmemiş Ada, Adacık ve Kayalıklar'la (EGEAYDAAK) ilgili olarak Akar, "Yunan komşularımız bunlara da sahip çıkmak gibi bir saldırgan tutum içinde." dedi. Yunanistan'ın son dönemdeki silahlanma politikalarını da eleştiren Akar, şunları kaydetti:

"Bir silahlanma yarışı tutturmuş, gidiyorlar. Uçak, silah, araç gereç alıyorlar. Üç-beş kullanılmış uçakla güç dengelerinin değişmesi mümkün değil. Dolayısıyla Yunan komşularımızın saldırgan çözümler değil, barışçıl, siyasal çözümler için uğraşmalarını, buradaki sorunlara yönelik çözüm gayretimize katkı sağlamalarını bekliyoruz."

Kaynak: www.defenceandtechnology.com