SON EKLENENLER
Bahreyn için üretim başladı

Bahreyn için üretim başladı

HAVA/
7 ay önce
2928 Görüntülenme

Bahreyn'in ABD'ye sipariş verdiği 12 adet AH-1Z taarruz helikopterinin ilkinin montajına başlandı.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

Bahreynli bir heyet, 31 Mart'ta ABD merkezli Bell firmasının Teksas'taki üretim tesisinde incelemelerde bulunmuş ve Bahreyn Hava Kuvvetleri için üretimi yapılan helikopterin gövdesini törenle imzalamıştı.

Bell, Nisan 2018’de onaylanan ve Şubat 2019’da imzalanan yedek parçalar, destek ve yardımcı ekipman dahil olmak üzere tahmini 912 milyon dolar değerindeki Yabancı Askeri Satışlar (FMS) programı kapsamında Bahreyn için 12 adet helikopter üretecek. Kraliyet Bahreyn Hava Kuvvetlerine teslimatların 2021 yılının sonlarında başlaması planlanıyor.Hali hazırda Bahreyn ordusunun envanterinde AH-1E, AH-1F ve TAH-1P (eğitim) helikopterleri yer alıyor.Bahreyn Cobra'larına ASELSAN ve TUSAŞ dokunuşu

Bahreyn Hava Kuvvetleri’ne ait AH-1 E ve F tipi saldırı helikopterleri  TUSAŞ’ın ana yükleniciliğinde ASELSAN ile birlikte modernize ediliyor.

70 milyon dolar değerindeki projede TAI, avionik ve atış sistemi konusunda ASELSAN ile işbirliği yapıyor. Helikopterlerin, görev bilgisayarı başta olmak üzere kokpit gösterge ve kontrol, hedef tespit ve nişangah, seyrüsefer, görev ve silah yönetim sistemleri ASELSAN’ın özgün ürünlerinden oluşan ekipmanlar ile donatılıyor. Projede ilk helikopterin teslimatı Kasım 2017’de gerçekleştirilmişti.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com