SON EKLENENLER
Azerbaycan'a ilk 'MEMATT' teslimatı

Azerbaycan'a ilk 'MEMATT' teslimatı

KARA/
1 yıl önce
10949 Görüntülenme

Askeri Fabrika ve Tersane İşletme AŞ (ASFAT), Azerbaycan'a Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatının (MEMATT) ilk partisini teslim etti.

ASFAT, sosyal medya hesapları üzerinde yaptığı paylaşımda, "Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na ait uçakla Kayseri’den yola çıkan ilk parti MEMATT’lar (Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı), Bakü’ye ulaştı. İhracatını gerçekleştirdiğimiz yerli ve millî MEMATT’ların Azerbaycanımıza hayırlı olmasını diliyoruz." bilgisine yer verdi.

ASFAT tarafından geliştirilen Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı, uzaktan kumandalı, zincirli ve parçalayıcı aparat kullanabilen hafif sınıf bir teçhizat olma özelliği taşıyor. Özgün bir tasarımla geliştirilen teçhizat, anti-personel mayınları etkisiz hale getirerek aynı zamanda sahada mevcut bitki örtüsünü temizleyecek şekilde dizayn edildi.Balistik zırhla güçlendirilen gövde ve aparatlar sayesinde her türlü arazide başarı ile görev yapabilme kabiliyete sahip MMTT'nin, saha performansı, süratli parça değişimi, çoklu aparat kullanımı açısından diğer emsallerine oranla üstünlükleri bulunuyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com