SON EKLENENLER
Avcı Hürkuş'a yurt dışından talep var

Avcı Hürkuş'a yurt dışından talep var

HAVA/
10 ay önce
4697 Görüntülenme

Hürkuş için seri üretime geçildiğini söyleyen TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, yurt dışından 12 adet sipariş için kontrat aşamasında olduklarını açıkladı.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

CNN Türk’te yayınlanan “Ne oluyor” Programına katılan TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’ (TUSAŞ) tarafından yürütülen çalışmaları anlattı.

HÜRKUŞ ailesinin hafif taarruz ve silahlı keşif varyantı olan HÜRKUŞ-C'nin yurt dışından talipleri olduğunu belirten Temel Kotil, "Şu anda seri üretiliyor. İnşallah yurt dışına ihracatı başlayacak. Hürkuş'a yurt dışından talep var ama imzalamadan paylaşamayız. Kontrat imzalansın ondan sonra paylaşayım. İnşallah 12 tane kadar yurt dışına göndereceğiz gibi gözüküyor." ifadelerini kullandı.Avcı Hürkuş...

Hassas ve Maliyet Etkin Çoklu Görev Çözümü HÜRKUŞ-C, hafif taarruz ve silahlı keşif varyantı, günümüz dünyasının muharebe alanlarındaki asimetrik tehditlere karşı düşük maliyetli, esnek bir çözüm sunuyor. HÜRKUŞ’un sahip olduğu gelişmiş eğitim kabiliyetleri korunmakla beraber, üzerinde 7 harici yük istasyonuyla HÜRKUŞ-C, kullanıcılarına, yüksek irtifada ve zorlu coğrafyalarda, gündüz ve gece koşullarında, zorlu görevleri gerçekleştirebilmek için yararlanılabilecek olan 1500 kg’a kadar geniş bir faydalı yük kapasitesi sunuyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com