SON EKLENENLER
ASELSAN IDEF 21'de gücünü sergiledi

ASELSAN IDEF 21'de gücünü sergiledi

GÜNDEM/TÜRKİYE
5 ay önce
5103 Görüntülenme

Savunma ve teknoloji alanındaki bağımsızlığın simgesi haline gelen ASELSAN, bu yıl da IDEF Uluslararası Savunma Sanayii Fuarının en dikkat çeken şirketlerinden biri oldu.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

ASELSAN, İstanbul’da düzenlenen, savunma sanayinin yurt içi ve dışındaki önemli aktörlerini, tedarik makamlarını ve ülke heyetlerini buluşturan IDEF 2021’de, en büyük sergileme alanıyla ziyaretçilerini karşıladı. ASELSAN, standında; Deniz Sistemleri, Hava Savunma Sistemleri, Sınır-Sahil Güvenlik Sistemleri, Haberleşme Sistemleri, Elektronik Harp Sistemleri, Elektro-Optik Sistemler ve Silah Sistemleri bölümlerinde 250’den fazla ürün ve sistemini tanıttı.Türk Silahlı Kuvvetleri ile birlikte, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı başta olmak üzere çok sayıda yurt içi müşterinin savunma ve güvenlik sistemleri ihtiyaçlarını karşılayan şirket, özgün sistem ve çözümleri IDEF’te sergiledi. ASELSAN’ın ürettiği sistemler yurt içi müşterilerin yanı sıra yurt dışında 71 ülke tarafından kullanılıyor. Yurt dışından gelerek fuarı ziyaret eden kullanıcılar ihtiyaç duydukları savunma sanayi ürünlerini ASELSAN standında buldu.Millileştirilmiş ürünler sergisi

IDEF 2021’de 7 bin metrekarelik bir alanda ürünlerini sergileyen ASELSAN, bu yıl ilk kez ‘Millileştirilmiş Ürünler’ sergisi düzenledi. Sergide daha önceden yurt dışından alınan ve ASELSAN tarafında millileştirilen kritik ürünler yer aldı. Şirket, bu kapsamda yurt dışından yurt içine yaklaşık 145 milyon dolarlık bir tutarı döndürdü. Fuar esnasında ASELSAN ile güç birliği yapan tedarikçiler, tedarikçi olmaya aday sanayiciler ve KOBİ’ler kendilerine ayrılan özel bölümlerde iş birliklerine yönelik fırsatları keşfederek, görüş alışverişinde bulunma imkanına sahip oldu.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com