SON EKLENENLER
ASELSAN Elektro-Optik Keşif Gözetleme Sistemleri

ASELSAN Elektro-Optik Keşif Gözetleme Sistemleri

ÜRÜN/PROJE/
1 yıl önce
19265 Görüntülenme

ASELSAN Elektro-Optik (E/O) Keşif ve Gözetleme Sistemleri ailesinde; gece ve gündüz, her türlü hava ve muharebe koşulunda görev yapacak, uzun menzilli termal kamera, gündüz görüş kamerası ve lazer mesafe ölçer sensörlerini barındıran sistem çözümleri yer alıyor.

Özellikle karakol, üs bölgesi, kontrol noktası ve kritik tesis gibi yerleşim alanları ile sınır gözetleme konularında ASELSAN sistemleri Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet güçleri tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor.

Günümüz modern tank platformları ve paletli/tekerlekli zırhlı araçlarının taktik sahada ihtiyaç duyduğu her türlü elektro-optik sisteme yönelik olarak milli çözümlerimiz tasarlanıp, üretiliyor ve bu sistemlerin platformlara entegrasyon faaliyetleri gerçekleştiriliyor. Söz konusu araçlara entegre edilmiş elektro-optik sistemler son kullanıcı birlikler tarafından muharebe sahasında etkin bir şekilde ve büyük bir memnuniyetle kullanılıyor.

Lazer sistemleri konusunda da ASELSAN tarafında üretilmekte olan her türlü elektro-optik sistem içerisinde yer alan ve operasyonel sahanın en kritik bileşenlerinden ve vazgeçilmez isterlerinden olan lazer mesafe ölçer, lazer hedef işaretleyici, lazer hedef noktalayıcı gibi birimlerin tasarım ve üretim faaliyetleri ile platforma entegrasyon faaliyetleri yoğun bir şekilde sürdürülüyor.

E/O Keşif ve Gözetleme Sistemleri ailesinde DRAGONEYE, ŞAHİNGÖZÜ-OD ve ARYA E/O Sensör Sistemleri, GÖZ ve DÖRTGÖZ Termal Kamera, GÖZ-SWIR Kamera, YAMGÖZ Yakın Mesafe Gözetleme Sistemi ve GÜNGÖR Gündüz Görüş ürünleri yer alıyor.

Son kullanıcı ihtiyacı ve operasyonel konsepti göz önüne alınarak, en uygun E/O sistem çözümü oluşturularak sahaya entegrasyonu sağlanıyor.

Kaynak: ASELSAN