SON EKLENENLER
ASELSAN DRAGONEYE Elektro-Optik Sensör Sistemi

ASELSAN DRAGONEYE Elektro-Optik Sensör Sistemi

ÜRÜN/PROJE/
1 yıl önce
20609 Görüntülenme

DRAGONEYE Elektro-Optik Sensör Sistemi bünyesinde; uzun menzilli termal kamera, uzun menzilli gündüz görüş kamerası, lazer mesafe ölçer, lazer noktalayıcı, GPS (Küresel Konumlama Sistemi), DMC (Sayısal Manyetik Pusula) ve iki eksen yönlendirme birimini içeriyor.

DRAGONEYE, otomatik hedef tespiti yeteneği sayesinde, hedef tespiti durumunda kullanıcıya ikaz veriyor. Sistemde ayrıca otomatik hedef takibi kabiliyeti de bulunuyor. Sisteme ait kamera görüntülerinin sergilenmesi ve sistem kontrolleri ise güçlendirilmiş tablet bilgisayar üzerinden yapılıyor. Bu bilgisayara sayısal harita yüklenebiliyor ve tüm kamera bilgileri ile takip edilen hedefe ait bilgiler harita üzerinde gösterilebiliyor.

DRAGONEYE, Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından özellikle sınır birliklerinde ve karakollarda yoğun ve etkin bir şekilde kullanılan ve son kullanıcıların yüksek beğenisini kazanmış olan olgun bir sistem olarak dikkat çekiyor.

DRAGONEYE ayrıca Ateş Destek Otomasyon Projesi (ADOP) kapsamında keşif gözetleme sistemi olarak ve KATAR AGAMA Projesinde de silah araçlarına entegre edilen anti tank füze sistemlerinin elektro-optik nişangâhı olarak aktif bir şekilde kullanılıyor.

Kaynak: ASELSAN