SON EKLENENLER
Aselsan 'AVCI'

Aselsan 'AVCI'

ÜRÜN/PROJE/
10 ay önce
4634 Görüntülenme

ASELSAN tarafından T129 ATAK Helikopteri için geliştirilen AVCI sistemi yüksek takip hassasiyeti sayesinde pilota hedefi çıplak gözle görmeden vurma imkanı sağlıyor.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

T129 ATAK helikopteri için özel olarak geliştirilen, AVCI Kaska Entegre Kumanda Sistemi sayesinde, helikopterin 20 mm top ve yaklaşık 20 km’ye kadar mesafedeki hedefleri tespit, 10 km’ye kadar mesafedeki hedefleri ise teşhis edebilen AselFLIR-300T gündüz ve gece görüntüleme sistemleri, pilotun bakış hattına otomatik olarak yönlendirilebiliyor. Bu sayede, helikopterin silah sistemleri, pilotun kafa hareketiyle hedefe yönlendirilerek tam isabetle atış gerçekleştiriliyor.AVCI Sistemi, helikopter platformlarında pilotların görev sahası farkındalığını, gece görüş, video, semboloji gösterimi, hassas kafa takibi özellikleri ile pilot ve hava aracının imkan ve kabiliyetlerini arttırmak amacı ile tasarlanmış vizör yansıtmalı bir sistemdir.

• Gece görüş, kızılötesi video, seyrüsefer ve silah sembolojisi

• Pilotun kafa hareketlerine bağlı olarak hedefleme amaçlı hassas bakış açısının hesaplanması

• Pilot kafasına göre şekillendirilmiş iç kask yapısı

• Baş ve yüz bölgesini darbe ve parçacık etkisinden koruma Alt Birimler

• Kafa Birimi (Temel Kask Birimi, Gösterge Modülü, Kafa Takip Birimi, Bağlantı ve Yedek Batarya Birimi)

• Elektronik Birim (Semboloji, video işleme ve kafa takip algoritmaları)

• Kokpit Kamera Modülleri (Kafa takip amaçlı)

• Kontrol Paneli (Kullanıcı arayüz ayarları ve seçimleri)


Teknik Özellikler

Kask Birimi hafif kompozit malzemelerden ve kullanıcıya göre üretilen iç kasktan oluşuyor. Video, seyrüsefer, silah ve platform sembolojileri, harici video (kaska köle kızıl ötesi kamera) vizöre yansıtılıyor. Sistem sembolojisi platform ve kullanıcıya özgün olarak tasarlanabiliyor. Optik ve ataletsel takip yöntemlerini beraber kullanan Hibrit Kafa Takip Sisteminin kokpit içi kurulumu kısa sürede gerçekleştirilebiliyor.