SON EKLENENLER
ASELSAN ATS Serisi Elektro-Optik Sistemleri

ASELSAN ATS Serisi Elektro-Optik Sistemleri

ÜRÜN/PROJE/
1 yıl önce
19726 Görüntülenme

ASELSAN tarafından uzaktan komutalı silah sistemlerinin elektro-optik nişangâhı olarak tasarlanıp geliştirilen ATS Serisi Elektro-Optik Sistemleri; termal kamera, gündüz görüş sistemi ve lazer mesafe bulucu içeren farklı konfigürasyon alternatiflerine sahiptir.

Söz konusu alternatifler arasında öne çıkan birimler olan ATS-60 ve ATS-70/71 Sistemleri, hem termal hem gündüz görüş kamerasındaki sürekli optik büyütme özelliği, yüksek performanslı lazerle mesafe ölçme yeteneği, geliştirilmiş görüntü işleme algoritması, yüksek şok ve titreşim dayanıklılığı ile tank ve zırhlı araç elektro-optik nişangâh ihtiyaçları için son kullanıcıya en uygun çözümü oluşturuyor.

ATS-70/71 Sistemleri yüksek müşteri memnuniyeti ile SARP Silah Sistemlerinin gözü ve değişmez nişangâhı olarak aralarında Emniyet Genel Müdürlüğü, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığının da bulunduğu geniş bir kullanıcı portföyüne sahiptir. Sistemin seri üretim faaliyetleri gerek yurt içi gerekse yurt dışı satışları kapsamında yüksek adetlerle devam etmekte olup üretilen sistemler tank ve zırhlı araçlara entegre edilerek kullanıma alındı.

Soğutmasız termal kameraya sahip olan ATS-70/71 serisinden farklı olarak soğutmalı termal kamerası sayesinde daha uzak mesafelerde keşif ve gözetleme imkânı sağlayan ATS-60 Elektro- Optik Sensör Sistemi ise M60T tanklarına bir yıldan kısa bir sürede entegre edilen diğer ASELSAN Elektro-Optik sistemleri ile birlikte Kara Kuvvetleri Komutanlığının hizmetine sunuldu.

ATS-60 ve ATS-70/71 Sistemleri muharebe ortamında başarısını ispat etmiş (combat-proven) sistemler olup, önümüzdeki dönemde de elektro-optik keşif/ gözetleme ve nişangâh sistemleri olarak ülkemiz ve ASELSAN açısından önemli yer tutmaya devam edecek.