SON EKLENENLER
ASELSAN ARYA Elektro-Optik Sensör Sistemi

ASELSAN ARYA Elektro-Optik Sensör Sistemi

ÜRÜN/PROJE/
1 yıl önce
18988 Görüntülenme

ARYA, sabit bir noktaya konuşlu sınır ve sahil gözetleme istasyonları için geliştirilmiş olan, yüksek performanslı bir elektro-optik keşif ve gözetleme sistemidir.

Sistem temel olarak aşağıdaki bileşenlerden oluşuyor:

● Yüksek Performanslı Termal Kamera

● Yüksek Zoom Gündüz Kamerası

● Göze Zararsız Lazer Mesafe Ölçer

● Yüksek Hassasiyetli Yönlendirme Birimi

Sınır hattında uzak mesafe tespit/teşhis/ tanıma kabiliyeti sunan ARYA, sürekli optik büyütme, süper zoom, otomatik odaklama gibi özellikleri ile yüksek çözünürlüklü bir termal kamera, yüksek çözünürlüklü ve yüksek zoomlu renkli bir gündüz kamerası, göze zararsız bir lazer mesafe ölçeri; modüler, dayanıklı ve kompakt bir sensör sisteminde birleştiriyor.

Sistem sabit tesislerde kullanılmak üzere geliştirilmesinin yanında kısa sürede kurulabilmesi ile de iki operatör tarafından üçayak üzerinde istenilen bölgeye konuşlandırılabiliyor. Ayrıca, araç üstünde taşınarak sabit gözetleme görevlerinde de kullanılabiliyor. ARYA Sistemi gelişmiş sensörler ve hassas motorize yönlendiricisi ile keşif ve gözetleme, durumsal farkındalık, uzak mesafe tespit/teşhis/tanıma ve ateş unsurlarına gece ve gündüz görüş imkânı sağlama görevlerini icra edebilme kabiliyeti ile öne çıkıyor.

Kaynak: ASELSAN