SON EKLENENLER
'ARMA' Slovak Cumhuriyeti’nde sergileniyor

'ARMA' Slovak Cumhuriyeti’nde sergileniyor

KARA/
5 ay önce
2412 Görüntülenme

Türkiye'nin global kara sistemleri üreticisi Otokar, Slovak Cumhuriyeti’nde düzenlenen IDEB 2021 savunma sanayii fuarına Arma 8x8 Tekerlekli Zırhlı Aracı ile katılıyor.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

Otokar, 25-27 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilen IDEB 2021fuarında Arma 8x8 Tekerlekli Zırhlı Aracını Mızrak kulesiyle sergiliyor.

Hareket ve beka kabiliyetiyle farklı coğrafyalarda kendini kanıtlamış olan ARMA yeni nesil çok tekerlekli araç ailesi, modüler yapısı ile farklı amaçlar için ideal bir platform olarak geniş bir görev sahasında hizmet veriyor. Modern orduların beka kabiliyeti, koruma seviyesi ve hareket kabiliyeti isterlerine günümüz muharebe koşullarına uygun bir çözüm sunuyor. Yüksek muharebe ağırlığı ve geniş iç hacim sunan ARMA ailesi düşük silueti ile de dikkat çekiyor. Amfibi kiti sayesinde hiçbir ön hazırlık yapmadan suda yüzebiliyor ve denizde saatte 8 km hız yapabiliyor.

Yüksek seviyede balistik ve mayın koruması sağlayan zırhlı monokok gövde yapısı; farklı niteliklerde görev ekipmanı veya silah sisteminin entegrasyonuna izin veren modüler bir platform oluşu ile ARMA 7,62 mm’den 105 mm’ye kadar farklı silah sistemleri ile kullanılabiliyor.Mızrak Kule Sistemi

MIZRAK-30, zırhlı muharebe araçları için tasarlanmış, uzaktan kontrol edilen silah sistemidir. Nişancı ve komutan silah sistemini araç içerisinde, zırh koruması altında kullanmaktadır. MIZRAK 30 mm çift beslemeli otomatik ana silah ve 7.62 mm eş-eksenli makineli tüfeğe sahiptir.

MIZRAK-30 zırh delici, tahrip tipi dahil tüm 30x173 mm NATO Mühimmatları ile atış yapabilmektedir. Mühimmatlar zırh koruması altında araç içerisinden yüklenmektedir.

MIZRAK-30, son nesil sayısal atıs kontrol sistem mimarisine sahip olup, yüksek performanslı soğutmalı termal kamera, CCD gündüz görüş kamerası ve lazer mesafe ölçer içeren iki eksende bagımsız stabilize komutan ve nişancı görüş sistemi ile meteorolojik algılayıcı ile entegre GPS sistemine sahiptir.

Her iki görüş sisteminde de otomatik hedef takip özelliği mevcuttur.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com