SON EKLENENLER
'Anadolu' donanmanın gücünü uzaklara taşıyacak

'Anadolu' donanmanın gücünü uzaklara taşıyacak

GÜNDEM/TÜRKİYE
9 ay önce
3412 Görüntülenme

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde TSK komuta kademesi ile inşası süren ANADOLU gemisinde incelemelerde bulundu.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ile İstanbul Sedef Tersanesinde inşası devam eden ANADOLU Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisinde incelemelerde bulundu.

Tersane yetkililerinden çalışmalara ilişkin brifing alan Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi, ANADOLU gemisinin inşasında görevli personelle bir araya geldi.Bakan Akar, ANADOLU Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi’nin kendileri için önemli bir ihtiyaç olduğunu belirterek “ANADOLU’nun çok üstün özellikleri var. Bu; Türk mühendisliğinin, işçisinin, müteşebbisinin, askerinin, Türk Deniz Kuvvetlerinin büyük bir başarısı olacak. Bu sadece bizim için değil, bölge için, dost ve kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm dünyada ihtiyaç duyulduğu hâllerde, her türlü insani yardım için, onları desteklemek bakımından, doğal afetlerde, diğer insani yardım konularında başarılı bir şekilde kullanabileceğimiz bir platform.” diye konuştu.

NATO’daki faaliyetlerin, sorumlulukların yerine getirilmesinde de ANADOLU’nun önemli bir fırsat sağlayacağını söyleyen Bakan Akar, “Geminin tamamlanmasıyla önemli bir adım atılacak ve ana vatandan çok daha uzak yerlerdeki hak ve menfaatlerimizle alakalı, bölge ve dünya barışı ile alakalı, dost ve kardeş ülkelerle, müttefiklerimizle olan münasebetlerimiz konusundaki vazifelerimizde bize büyük bir yarar sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com