SON EKLENENLER
ALKA'da Roketsan & Meteksan işbirliği

ALKA'da Roketsan & Meteksan işbirliği

HAVA/
3 hafta önce
1412 Görüntülenme

ALKA Lazer Silah Sistemleri Tedariki Projesi kapsamında Roketsan ile Meteksan Savunma arasında Drone Tespit Radarı Tedariki Sözleşmesi imzalandı.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

Türkiye’nin roket ve mühimmat teknolojileri üretim merkezi Roketsan, yerli ve yabancı binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı SAHA EXPO’da sergilediği ürünler ile yoğun ilgi gördü. 10-13 Kasım’da İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen fuarda, “Savunma Sanayinde Küresel Etkinlik ve Teknolojik Derinlik Yol Haritası” panelinde Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci de konuşmacı olarak yer aldı. Panelin sonunda ayrıca ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi tedarikçileri ile imza töreni gerçekleşti.

Türkiye'nin önde gelen sanayi kümesi SAHA İstanbul'un düzenlediği; Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından desteklenen Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı SAHA EXPO, İstanbul Fuar Merkezi'nde başladı. Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci de fuarın açılış gününde gerçekleşen panelde, firmanın Ar-Ge çalışmaları hakkında bir konuşma yaptı.Roketsan Genel Müdürü İkinci: “Kendi ürünlerimizi üretmemiz savaş anında bize dinamizm ve esneklik sağlayacağından büyük önem taşıyor”

Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Celal Sami Tüfekçi'nin moderatörlüğünde gerçekleşen “Savunma Sanayinde Küresel Etkinlik ve Teknolojik Derinlik Yol Haritası” panelinde konuşmacı olarak yer alan Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci, “3.600’ü aşkın çalışanımız ile Türkiye’nin en büyük üçüncü Ar-Ge şirketiyiz. Ar-Ge payımızı arttırmak için ciromuzu arttırmamız büyük önem taşıyor. Ciromuzu arttırmadaki en öncelikli konularımızdan biri ise ihracata ağırlık vermek” ifadelerini kullandı.

Savunma sanayiinde dışa bağımlılığın azaldığını belirten İkinci, “Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz önemli çalışmalar var. Bunların başında da kendi ihtiyaçlarımıza en uygun çözümleri ürettiğimiz ve savunma sanayiinde dışa bağımlılığımızı azaltmamızı sağlayan projelerimiz ve ürünlerimiz yer alıyor. Türkiye olarak kendi ürünlerimizi üretebiliyoruz ve bu durum da savaş anında bize dinamizm ve esneklik sağlayacağından büyük önem taşıyor” dedi.ALKA yönlendirilmiş enerji silah sistemi tedarikçileri ile imzalar atıldı

Panelin sonunda ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi tedarikçileri Ermaksan Yenilikçi Teknolojiler, Modesis Makine Elektronik & Bilişim Teknolojileri, Anova, Opsin Elektro Optik Sistemler, PRF Ar-Ge ve Meteksan Savunma ile imza töreni gerçekleşti. Törende, Roketsan Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk Yiğit ve Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci de yer aldı. İkinci, Ar-Ge çalışmalarının sektöre yayılması gerektiğini vurgulayarak bu süreçlerde iş birliği içerisinde çalışmalar yapılmasının daha iyi ürünler ortaya çıkmasına katkı sağlayacağını belirtti.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com