SON EKLENENLER
Aliyev: 'Türk F-16'ları burada; ama...

Aliyev: 'Türk F-16'ları burada; ama...

GÜNDEM/DÜNYA
1 yıl önce
23127 Görüntülenme

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türk F-16'larının çatışmalarda kullanıldığı iddiaları için, "Tatbikat için buradaydılar, çatışmalara katılmadılar" dedi.

Aliyev, Türk F-16'larının çatışmalarda kullanıldığı iddiaları için, "Türk F-16'larına ilişkin söyleşi yaptım. Türk F16'ları buradalar. Uçaklar tatbikat zamanı gelmişlerdi. Onun sonrasındaki Ermeni saldırılarından sonra burada kaldılar. Ama onlar yerde duruyorlar. Havada değil. Ve onlardan hiç birisi bu savaşa katılmamış. Türkiye'den hiçbir insan bu savaşa katılmamış. Yabancı insanlar konusu da yalan. Bu bize iftiradır. Bir tek bile kanıt gösteremiyorlar. Fransa ve Rusya'dan benzeri açıklamalar yapıldı. Delil yok. Ben size diyebilirim ki, bizim istihbaratımız bize bu itham da bulunan ülkelerle iletişimde oldular. Somut delil istedik, veremediler. " dedi.

Aliyev, "İddialar var ki, Türkiye Azerbaycan'a askeri yardım yapmış. Biliyorsunuz; Türkiye, bizim kardeşimiz ve bizim bu ilişkilerimiz büyük denemelerden yüzünün akı ile çıkmış. Biz Türkiye'den askeri ekipman alıyoruz. Ancak biz diğer ülkelerden de alıyoruz; Rusya, İsrail, İran, Ukrayna, Doğu Avrupa ülkelerinden. Türkiye'nin gelişmiş askeri sanayi kompleksi var. Neden almayalım?"