SON EKLENENLER
2020'de Otokar...

2020'de Otokar...

KARA/
11 ay önce
16304 Görüntülenme

Türkiye'nin önde gelen kara araç üreticilerinden Otokar bütün dünyayı ağır bir şekilde etkileyen COVID-19 salgınına rağmen 2020 yılında da önemli başarılara imza attı.

Otokar’ın kendi tasarladığı ve ürettiği, yüksek koruma seviyesi ve üstün hareket kabiliyetleri ile dikkat çeken zırhlı araçları dost ve müttefik ülkeler tarafından tercih edilmeye devam ediyor.

Pandemiye rağmen ihracattaki atılımına hız kesmeden devam eden Otokar bir yandan da ürün geliştirme çalışmaları kapsamında TULPAR Zırhlı Muharebe Aracı’nın atış testlerini başarıyla tamamladı.Otokar 15 Ekim'de modüler yapısı ile insanlı veya insansız silah sistemleri, havan ve hava savunma sistemlerinin entegre edilmesine olanak sağlayan TULPAR Zırhlı Muharebe Aracının Şereflikoçhisar’daki atış testlerini başarıyla tamamladığını duyurdu.

Otokar 27 Ekim'de yaptığı açıklamada bir Afrika ülkesinden yaklaşık 110 milyon USD tutarında yeni bir ihracat siparişi aldı. Sipariş kapsamındaki Arma 8x8 ve Cobra II 4x4 taktik tekerlekli zırhlı araçlar; yedek parça ve eğitim hizmetleri ile birlikte sunulacak. Teslimatların 2021 yılında başlayarak 2022 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.Otokar 4 Kasım'da sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuruda, bir Afrika ülkesi ile Cobra II araçları için yaklaşık 25 Milyon USD bedelli yeni bir ihracat sözleşmesi imzalandığını, yedek parça ve eğitim hizmetleri satışını da kapsayan sözleşme de teslimatların bu yıl içinde başlayarak 6 ay içerisinde tamamlanmasının planlandığını belirtti.

Otokar zırhlı araçları bugün 35’ten fazla ülkede 50’nin üzerinde kullanıcı envanterinde hizmet veriyor. Kendi sınıflarında dünyanın sayılı araçları arasında kabul edilen Otokar zırhlı araçları hareket kabiliyeti, koruma seviyesi ve beka kabiliyeti ile dikkat çekiyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com