Yunan Ordusu Ege adalarına silah ve asker yığıyor

Yunan Ordusu Ege adalarına silah ve asker yığıyor

Yunanistan, Lozan Antlaşması’na göre silahtan arındırılmış ve askersizleştirilmiş bölgeler olması gereken Ege adalarına askeri yığınak yapıyor.

Yunan medyasında yer alan haberlerde, Yunan Ordusunun Türkiye ile bir savaş çıkma olasılığını göz önünde bulundurarak, Doğu Ege adaları ve Oniki Adalar bölgesine, asker, silah ve malzeme sevkiyatı yaptığı bilgisi yer aldı.

Yunanistan’ın, özellikle Epir bölgesindeki askeri gücünü, Kuzey Attika bölgesi limanlarını kullanmak sureti ile, Doğu Ege adalarına ve Ege’deki Oniki Adalar bölgesine kaydırdığına yer verildi.

Yunan Pronews haber sitesi, adalara sevk edilen tank, zırhlı araç, ve askerlerin fotoğraflarını yayımladı. Diğer yandan Yunan basını, asker ve silah sevkiyatının, Türkiye tarafından Kıbrıs’ta yapılan ve Meis adası yakınlarında yapılacak olan sondaj faaliyetleri nedeni ile meydana gelebilecek olan bir silahlı çatışma olasılığı göz önünde bulundurularak, askeri hazırlık mahiyetinde yapıldığını kaydetti.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

2 yorum

  • Ahmet

    Böylesi bir savaş durumunun da Türkiye çıkarma yapmak yerine adaları vuracaktır zaten tankın çok bir anlamı olamayabilir. Bunlar göstermelik hareketler çünkü muhatapları donanma olacaktır.

  • KARAHAN

    Sabahı şerifleriniz hayrolsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.