Türk Savunma Sanayii Abu Dabi’ye çıkarma yapacak

Türk Savunma Sanayii Abu Dabi’ye çıkarma yapacak

Türkiye, 17-21 Şubat’ta Abu Dabi’de düzenlenecek 14. IDEX Uluslararası Savunma Fuarı ve Konferansı’na Savunma Sanayii Başkanlığı liderliğinde 23 firma ile katılım sağlayacak.

14. IDEX Uluslararası Savunma Fuarı ve Konferansı, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de 17-21 Şubat 2019 tarihleri arasında ülkelerin savunma-güvenlik endüstrisi temsilcileri ve resmi delegasyonların katılımı ile icra edilecek.

İki yılda bir düzenlenen ve dünyanın önemli savunma fuarlarından biri olan IDEX, 2017 yılında 1235 uluslararası firma ve 100 binden fazla katılımcıyla gerçekleştirildi.

Türkiye, IDEX 2019’a Savunma Sanayii Başkanlığı liderliğinde 23 firma ile katılım sağlayacak. Ortadoğu, Afrika ve Asya ülkeleri başta olmak üzere bütün katılımcılara yönelik Türk savunma sanayii firmalarınca üretilen ürünler ve hizmetlerin tanıtımı gerçekleştirilecek.

Fuar sırasında Türk savunma sanayii firmaları tarafından üretilen zırhlı araç platformları, insansız çeşitli kara ve hava araçları, deniz sistemleri, silah sistemleri, elektronik sistemler, mühimmatlar, simülatörler, askeri tekstil ürünleri, lojistik destek ürünlerinin tanıtım ve sunumları yapılacak. Fuar sırasında Türk resmi delegasyonunca fuara katılım sağlayan ülke delegasyonları ile görüşmeler gerçekleştirilecek.

Fuara katılacak firmalar:

 1. AKTİF SAVUNMA
 2. ARES
 3. ASELSAN
 4. ASFAT
 5. CES İLERİ KOMPOZİT
 6. DESAN
 7. ELEKTROLAND
 8. FNSS
 9. GARANTİ GİYİM
 10. GLOBAL DEFENCE
 11. GÜL OTOMOTİV
 12. HAVELSAN
 13. MKEK
 14. NICOMATIC
 15. OTOKAR
 16. REPKON
 17. ROKETSAN
 18. STM
 19. T KALIP
 20. TRANSVARO
 21. UNİFO GIDA
 22. YAKUPOĞLU
 23. YONCA ONUK
Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.