Türk gemi inşa sanayisi Katar’a çıkarma yaptı

Türk gemi inşa sanayisi Katar’a çıkarma yaptı

Türk gemi inşa sanayisi, askeri deniz platformlarında sahip olduğu yetenekleri Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleştirilen “Doha Uluslararası Denizcilik Savunma Fuarı ve Konferansı”nda (DIMDEX 2018) sergiliyor.

Sedef, Anadolu, İstanbul, Selah ile Sefine adlı 5 büyük özel sektör tersanesinin bir araya gelerek oluşturduğu TAIS (Turkish Associated International Shipyards) yurt dışı tanıtım ve pazarlama çalışmaları kapsamında geniş ürün gamıyla 12-14 Mart’ta Katar DIMDEX 2018 Fuarı’ndaki yerini aldı.

Katar ve Körfez bölgesi ülkelerinin deniz platformu ihtiyaçlarına çözümler sunacak olan ve Katar’daki tüm deniz projelerine talip olma gibi bir hedefi bulunan TAIS, Türk Deniz Kuvvetlerine gerçekleştirdikleri askeri projelerde çok önemli başarılara imza attı. TAIS bünyesindeki tersaneler bugüne kadar Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi, Amfibi Tank Çıkarma Gemisi, Sismik Araştırma Gemisi, Akaryakıt İkmal Gemisi, Lojistik Destek Gemisi, Kurtarma ve Yedekleme Gemisi, Hızlı Devriye Botu gibi projelerde sorumluluk üstlendi.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.