TSK’ya “Dragon Gözü”

TSK’ya “Dragon Gözü”

Kara Kuvvetleri Komutanlığı ihtiyacı için Milli Savunma Bakanlığı ile imzalanan Portatif Termal Kamera Sözleşmesi kapsamında ilk parti Dragoneye Elektro-Optik Sensör Sistemi teslimatı Aselsan tarafından tamamlandı.

Soğutmalı Termal Kamera, Gündüz Kamerası, Lazer Mesafe Ölçer, Dijital Manyetik Pusula ve GPS alt sistemlerini içeren entegre bir elektro-optik sensör sistemi olan Dragoneye, araç üstü ve sabit kullanım amacıyla olmak üzere iki farklı konfigürasyonda üretiliyor.

Sistemin seri üretimine 2019 yılı içerisinde başlanmasına rağmen, yurt içi ve yurt dışı müşterilere (ADOP-2000, Katar AGAMA ve NATO NSPA Projeleri) yıl içinde çok sayıda sistemin teslimatı gerçekleştirildi.

Proje kapsamında gerçekleştirilen yoğun geliştirme ve üretim çalışmaları sayesinde, 2019 yılı Dragoneye açısından oldukça verimli geçti. 2020 ve sonrasındaki teslimatlara yönelik çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Tüm müşteriler tarafından en üst düzeyde takip edilen Dragoneye Elektro-Optik Sensör Sistemi, yüksek performansı ile ASELSAN elektro-optik ürünlerinin yükselen yıldızı olarak büyük beğeni topladı. Artık, Uzun Menzil Görüş Performansı dendiğinde, tüm projelerin standart Elektro-Optik Sensörü Dragoneye akla geliyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.