TSK’nın zırhlılarına gençlik iksiri

TSK’nın zırhlılarına gençlik iksiri

Türk Silahlı Kuvvetleri envanterindeki ZMA-15 Araçları ZMA Modernizasyonu ile yenilenecek.

FNSS ve ASELSAN arasında 31 Aralık 2019 tarihinde imzalanan, ZMA Platform Modernizasyonu Alt Yüklenicilik Sözleşmesi kapsamında, ZMA Platformları modernize edilecek olup, platforma yönelik yapılacak olan tüm yenileştirme ve iyileştirme faaliyetlerinin yanı sıra prototip üretim, kalifikasyon faaliyetleri, kule dahil tüm görev donanımlarının entegrasyonu ile seri üretim ve platforma yönelik lojistik destek faaliyetleri FNSS tarafından gerçekleştirilecek.

Proje kapsamında, 25mm NEFER Silah Sistemi, Lazer Uyarı Sistemi, Yakın Mesafe Gözetleme Sistemi, Sürücü Görüş Sistemi, Yön Bulma ve Seyrüsefer Sistemi Ana Yüklenici ASELSAN tarafından sağlanacak.

1990’lı yılların başından 2000 yılına kadar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yanı sıra, Birleşik Arap Emirlikleri, Malezya, Suudi Arabistan, Bahreyn ve Filipinler Silahlı Kuvvetlerinin envanterinde de bulunan ZMA’lar, değişen tehditler ve gelişen teknolojilere uygun olarak modernize edilecek. Araçların beka yeteneğinin arttırılmasını ve modern teknolojik alt sistemler ile donatılmasını amaçlayan çözüm paketi, kullanıcılardan alınan geri bildirimler ile hazırlandı. Bu çözüm paketi ile azami beka yetenekleri kazandırılırken, araçların kullanım ömrünün uzatılarak, geleceğe yönelik büyüme potansiyelinin arttırılması için kritik alt sistemler imkanlar dahilinde yenilenerek, yerli alt sistemler entegre edilecek.

Dünya çapında, M113 ve ZMA sınıfı araçlarda uygulanan en modern ve yüksek performanslı modernizasyon çözümlerini hayata geçiren FNSS, ZMA Platformlarını; tecrübesi ve yeni nesil araç geliştirme teknolojisi yetkinlikleri ile harmanlayarak, ASELSAN’ın modern ve üstün teknoloji ateş gücü ve görev ekipmanlarını da entegre ederek, Türk Silahlı Kuvvetleri hizmetine sunacak.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

1 Yorum

  • Deniz

    Butun eski arac ve gerecleri suriye ve libyadaki doslarimiza niye vermiyoruz bukadar passiv kalipda is isten gecmesini beklemeseydik bu hale dusmezdik. Malesef yanlis dis politikanin sonucu. Kendi ordumuzu yeni gelistirilen zirhlilarna donatmaliyiz bunsayede savunma firmalarida desteklenmis olur. Amerikada eski malzemeyi hibe edip kendilerininkini yeniliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.