STM’nin drone’ları en iyiler arasında

STM’nin drone’ları en iyiler arasında

Yenilikçi çözümleriyle savunma sektörüne yön veren STM, dünyanın en iyi 10 dron teknolojisi üreten şirketi arasında yer aldı.

Teknolojik trendleri ve şirketlerin sektörel bazda bu trendleri nasıl ele aldığını yakından takip eden CIO Applications Europe, “Dünyanın En İyi 10 Dron Teknolojisi Üreten Şirketi”  listesini yayınladı.

“WB Group” ve “Ukrspecsystems” gibi kamikaze dron üretiminde uluslararası düzeyde önde gelen şirketlerin de bulunduğu listede, STM de geliştirdiği dron teknolojileriyle yerini almayı başardı.

STM Genel Müdür Yardımcısı Ömer Korkut’un anlatımı ile otonom dron sistemleri ürün ailesinin parçası olan Kargu (Taşınabilir Döner Kanatlı Akıllı Mühimmat Sistemi), Togan (Taşınabilir İnsansız Keşif ve Gözetleme Sistemi) ve Alpagu’yu (Taşınabilir Sabit Kanatlı Akıllı Mühimmat Sistemi) derinlemesine ele alan ve STM’nin dron teknolojileri konusundaki vizyonunu ön plana çıkaran “The Newest Military in The Sky” isimli makale, CIO Applications Europe dergisinin Aralık sayısında hem basılı hem dijital olarak okurları ile buluştu.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.