Slovenya HMMWV’leri Oshkosh JLTV ile değiştirecek

Slovenya HMMWV’leri Oshkosh JLTV ile değiştirecek

Slovenya Ordusu yaşlanan HMMWV araçlarını ABD’li Oshkosh firmasının JLTV Taktik Tekerlekli Araçları ile değiştirecek.

Slovenya Savunma Bakanlığı, önceki hükümetin görev süresi boyunca kararlaştırılan 38 adt Oshkosh JLTV taktik tekerlekli aracını satın alma prosedürünü uygulamaya koydu.

Savunma Bakanı Karl Erjavec 14 Kasım ‘da Slovenya Ulusal Meclisi’nin savunma komitesine verdiği demeçte, Slovenya ordusunun ihtiyaçları kapsamında 38 Oshkosh 4 × 4 Taktik Tekerlekli Araçları ‘nın (JLTV’ler) tedariki konusunda ABD ile anlaşma imzaladığını söyledi.

Slovenya Silahlı Kuvvetleri hizmetteki yaşlanan ve bakım masrafları artan 54 adet AM General HMMWV filosunu Oshkosh JLTV ile değiştirecek. Teslimatların 2021-23’te gerçekleşmesi planlanıyor.

Oshkosh JLTV, ideal bir koruma ve mobilite kombinasyonu için en yeni otomotiv teknolojilerini, Oshkosh Core1080™ personel koruma sistemini ve Oshkosh TAK-4i™ akıllı bağımsız süspansiyon sistemini bir arada sunuyor. Her tür göreve hızla ve etkin bir şekilde uyarlanabilecek modüler bir tasarıma sahip olan araç C130, CH-53 ve CH-47 benzer kapasitelere sahip hava taşıtlarıyla taşınabiliyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.