Silahlı Bayraktar Burseya Dağı’ndaki hedefleri vurdu

Silahlı Bayraktar Burseya Dağı’ndaki hedefleri vurdu

Türk Silahlı Kuvvetleri, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’in kuzeydoğusundaki stratejik Burseya Dağını dün ele geçirdi. Harekatta Silahlı Bayraktar İHA’lar da belirlenen hedefleri vurdu.

Burseya Dağı’nın terör örgütü PYD/PKK’dan temizlenmesi operasyonunda TSK envanterindeki Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) Bayraktar da görev aldı. Terör örgütünün yer üstü hedefleri ile tünel mevzilerinin giriş alanları SİHA’ların başarılı atışları ile vuruldu.

Baykar Makina Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar geçtiğimiz günlerde Twitter adresinde, “İlk kez Zeytin Dalı Harekatı’nda kullanılan yeni geliştirdiğimiz teknolojiler ile Milli İHA’larımız Afrin’de görev başında. Teknik ekibimizle birlikte TSK’mize destek olmak maksadıyla sahadayız” paylaşımını yapmıştı.

35 bin saatin üzerinde uçuş gerçekleştiren Bayraktar TB2 S/İHA’lar keşif uçuşu görevlerini yerine getirmesinin yanında Roketsan ürünü 22,5 kilogram ağırlığındaki yarı aktif lazer arayıcı başlıklı MAM-L mühimmatı ile 8 km menzildeki hedefleri de vurabiliyor. Öte yandan Bayraktar, hedef işaretlemesi gerçekleştirerek F-16 veya F-4E 2020 uçaklarının hassas atış yapmasını sağlıyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.