PNS KHALID’e Havelsan imzası

PNS KHALID’e Havelsan imzası

Pakistan Deniz Kuvvetlerine ait Agosta 90B Sınıfı Denizaltı Modernizasyon Projesi kapsamında PNS KHALID denizaltısı için HAVELSAN mühendislerince tasarlanıp üretilen Denizaltı Veri Dağıtım Sisteminin Fabrika Kabul Testleri tamamlandı.

HAVELSAN sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “Pakistan AGOSTA 90B Denizaltı Modernizasyonu projesi kapsamında 2. Denizaltı PNS KHALID için HAVELSAN’ın ürettiği Denizaltı Veri Dağıtım Sisteminin Fabrika Kabul Testleri başarıyla tamamlandı. Testlere, Pakistan heyeti de HAVELSAN’ın proje ekibi ile birlikte katılım sağladı.” bilgisine yer verdi.

HAVELSAN DBDS, denizaltılar için özel olarak tasarlanmış, gemide bulunan çok sayıda sensörden elde edilen verileri (mesafe, zaman, rota, sürat, hava durumu, derinlik vb.) ihtiyaç duyulan sistemlere belirli aralıklar ve formatlarda gönderen, seçilmiş verileri sergileyen ve kaydeden yüksek yedeklemeli bir bilgi sistemidir.

Agosta 90B Sınıfı Denizaltı Modernizasyon Projesinde denizaltıların Sonar Süit, Veri Dağıtım Sistemi, Savaş Yönetim Sistemi ve Torpido Atış Kontrol Sistemleri’ni içeren tüm Komuta Kontrol Sistemi’nin tasarım ve üretimi, HAVELSAN sorumluluğunda gerçekleştiriliyor. Ayrıca HAVELSAN’ın öz kaynaklarıyla geliştirdiği Milli Coğrafi Bilgi Sistemi yazılımı olan Kaşif, Komuta Kontrol Sistemi’nin altyapısında kullanılıyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.