Pakistan’a Türk çıkarması

Pakistan’a Türk çıkarması

5.Defence Port Turkey Fuarı, Pakistan’ın başkenti İslamabad’da kapılarını açtı.

Fuarın açılış törenine Pakistan Parlamento İlişkileri Bakanı Azam Svati, Savunma Üretim Bakanlığı Müsteşarı Muhammed Zahid Latif, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Mustafa Şeker, Türkiye’nin İslamabad Büyükelçisi İhsan Mustafa Yurdakul ile çok sayıda yabancı devlet temsilcisi ve askeri yetkili katıldı.

Fuar kapsamında, 30’u aşkın Türk savunma sanayi firması bu alanda yılda 7 milyar dolar harcama yapan Pakistan’da ihracat olanaklarını artırmak için yerel üretici ve tedarikçilerle buluşuyor.

Pakistan Parlamento İlişkileri Bakanı Azam Svati ” Dünyanın daha güvenli ve istikrarlı olması için savunma alanında teknoloji kullanımının önemli bir rolü bulunmaktadır. Çok şükür ki Türkiye ve Pakistan, bölgelerinde güvenlik ve istikrarın sağlanması adına görevini yerine getiren iki sorumlu ülkedir. Bunun yanında bölgelerimizdeki dönüşümler karşısında kurduğumuz ilişkilerimiz sadece barışı ve istikrarı sağlamamıza değil, ekonomik ve sosyal gelişmemize de katkı sunmaktadır.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Mustafa Şeker ise; ” Pakistan’la olası iş birliğine yönelik ürünlerimizle buradayız. Biraz daha Pakistan’a özel bir fuar olduğu için Pakistan’ın ilgi duyduğu, iş birliği yapabileceğimiz konular ve ürünlerle buradayız.” şeklinde konuştu.

5. Defence Port Turkey fuarı 26 Ekim’e kadar devam edecek.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.