Otokar Afrika’da hedef büyüttü

Otokar Afrika’da hedef büyüttü

5 kıtada 32 ülkeye kara sistemleri ihracatı gerçekleştiren Otokar, 21-24 Ocak tarihleri arasında Fildişi Sahili Cumhuriyeti’nde düzenlenen “Shield Africa” Uluslararası Güvenlik ve Savunma Fuarı’nda yerini aldı.

Koç Topluluğu şirketlerinden ve Türkiye’nin tek milli askeri araç üreticisi Otokar, dünyaca ünlü askeri zırhlı araçlarını ve kara sistemleri çözümlerini farklı pazarlarda tanıtmaya devam ediyor. Fildişi Sahili Cumhuriyeti Abidjan kentinde 21-24 Ocak tarihlerinde düzenlenen “Shield Africa” fuarında Otokar, 4×4’ten 8×8’e, paletli zırhlı araçlara kadar farklı tip ve versiyonlarda üstün hareket kabiliyetine sahip zırhlı araçları ile Otokar tasarımı kule sistemlerini tanıtıyor.

NATO ve Birleşmiş Milletler tedarikçisi olan Otokar’ın tasarım, teknoloji ve kabiliyetleri ile dünyada ilgi gören araçlar ürettiğininin altını çizen Otokar Genel Müdürü Serdar GÖRGÜÇ; “Otokar, günümüz ve gelecek tehditlerine yönelik geliştirdiği ve ürettiği geniş ürün gamı ile savunma sanayiindeki konumunu her geçen gün kuvvetlendiriyor. Savunma sanayiinde kara sistemleri alanında kullanıcımızın farklı ihtiyaç ve beklentilerini analiz ediyor, mühendislik kabiliyetlerimiz ve üstün Ar-Ge imkanlarımız ile bu ihtiyaçları yanıtlayabilecek çözümleri hızlı şekilde geliştiriyoruz. Envanterlerinde Otokar araçlarına sahip kullanıcılarımız, yeni kullanıcılar için referans oluyor, her geçen yıl bayrağımızı yeni ülkelerde dalgalandırıyoruz. Bugün 32 ülkede 30 binden fazla aracımız görev alıyor. Elde ettiğimiz başarılar bizi hep daha iyisini yapmak için motive ediyor. Halihazırda Afrika bölgesinde başarıyla hizmet veren askeri araçlarımız, bize bölgenin ihtiyaçlarına cevap verme anlamında önemli bir deneyim kazandırdı. Fuar süresince mevcut kullanıcılarımızla olan işbirliklerimizi geliştirirken, geniş ürün gamımızı potansiyel kullanıcılara tanıtma fırsatı bulacağız” dedi.

Otokar to participate in LAAD 2018-arma-6x6Dünya savunma sanayiinde her geçen gün yeni başarılar elde eden Otokar’ın teknoloji ve know-how ihracatı ile uluslararası arenadaki konumunu farklı bir noktaya taşıdığını söyleyen GÖRGÜÇ, “Tamamı kendi mühendislerimizce geliştirilen araçlarımız çok farklı noktalarda, zorlu iklim koşullarında, riskli bölgelerde aktif olarak hizmet veriyor. Otokar savunma sanayiinde artık sadece ürün değil; global ölçekteki bilgi birikimi, mühendislik, Ar-Ge ve teknoloji transferi kabiliyetleri ile de ön plana çıkıyor. Afrika’da da yeni işbirlikleri ile ihracatımızı artırmayı hedefliyoruz. Shield Africa Fuarı da bu anlamda bizim için güzel bir fırsat” açıklamasını yaptı.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.