Jandarmaya 6 adet Bayraktar SİHA

Jandarmaya 6 adet Bayraktar SİHA

Teröristle mücadelede güvenlik güçlerine büyük katkı sağlayan Bayraktar İHA/SİHA’lardan altı adet daha Jandarma Genel Komutanlığı hizmetine girdi.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Jandarma Genel Komutanlığı’na 6 adet Bayraktar TB2 SİHA teslim ettiklerini bildirdi.

Demir, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Jandarma Genel Komutanlığı’na altı adet Bayraktar TB2 SİHA teslim ettik. Yüzden fazla yerli İHA/SİHA’yı güvenlik güçlerimizin envanterine katmanın gururunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Son 6 adet Bayraktar TB2 SİHA ile Jandarma Genel Komutanlığı’na teslim edilen toplam SİHA sayısı 36 olurken toplamda güvenlik güçlerine teslim edilen toplam S/İHA sayısı da 110 adedi geçmiş oldu.

Türk havacılık tarihinde 24 saat 34 dakika havada kalarak en uzun havada kalış süresi ve 27 bin 30 feet yükseklikle Türkiye irtifa rekorunu kıran Bayraktar, 130 bin saati geçen uçuşla Türk havacılık tarihinde bu kadar uzun süre başarıyla Türkiye’ye hizmet eden ilk hava aracı ünvanını elinde bulunduruyor.

Yurt içi ve yurt dışındaki güvenlik operasyonlarında etkin olarak kullanılmasının yanı sıra Ege ve Akdeniz’de görev yapan Katar ve Ukrayna’ya satışı gerçekleştirilen Bayraktar TB2, Roketsan ürünü 22,5 kilogram ağırlığındaki yarı aktif lazer arayıcı başlıklı MAM-L mühimmatı ile 8 km menzildeki hedefleri de vurabiliyor. Öte yandan Bayraktar, hedef işaretlemesi gerçekleştirerek F-16 veya F-4E 2020 uçaklarının hassas atış yapmasını sağlıyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.