Havelsan ABD’lilere GENESİS’i anlattı

Havelsan ABD’lilere GENESİS’i anlattı

Uluslararası Firkateyn Çalışma Grubu (International Frigate Working Group) toplantısı San Diego-Point Loma- ABD Dz.K.K.lığı üssünde gerçekleştirildi. Toplantıya HAVELSAN ile birlikte iştiraki Quantum 3D de ilk kez katıldı.

IFWG-2017’ye ABD, Avustralya, Bahreyn, Bangladeş, Filipinler, İspanya, Mısır, Nijerya, Pakistan, Polonya, Suudi Arabistan, Tayvan ‘dan Amiral rütbesinde heyet başkanları, ABD Deniz Kuvvetleri Komutanlığı NAVSEA kurumundan çok sayıda yetkili, ABD firmaları ve tek Türk firması olan HAVELSAN katıldı. Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığını temsilen Teknik Başkanı Tuğamiral Necmi Yıldırım başkanlığındaki heyet bahse konu toplantıya iştirak etti.

Toplantılar esnasında yaklaşık 10 yıldır Gabya Sınıfı Firkateynlerde sorunsuz olarak kullanılan ve “Oliver Hazard Perry” sınıfı gemilerin hâlihazırdaki en modern Savaş Yönetim Sistemi olan HAVELSAN ürünü GENESİS Savaş Yönetim Sistemi (SYS) tanıtımı yapıldı. Ayrıca Quantum 3D ile birlikte Türk Dz.K.K.lığı envanterindeki mevcut simülatörlerin de tanıtımı yapılarak detaylı teknik bilgi verildi. Gabya sınıfı firkateynlere uygulanan modernizasyon ve diğer su üstü platformlarına yönelik SYS yetenekleri hakkında detaylı bilgi sunan HAVELSAN, yoğun ilgi ile karşılandı.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.