Hava Fotoğrafı Çekim Uçağı geliyor

Hava Fotoğrafı Çekim Uçağı geliyor

TAIMAG Dergisi’nin yayınlanan 106. sayısında, Savunma Sanayii Başkanlığı ile  Türk Havacılık Uzay Sanayii arasında 22 Mayıs tarihinde, Hava Fotoğrafı Çekim Uçağı (HAFÇU) Tedarik Projesi Sözleşmesi imzalandığı haberi paylaşıldı.

Harita Genel Komutanlığının ihtiyaçları doğrultusunda başlatılan Hava Fotoğrafı Çekim Uçağı (HAFÇU) Tedarik Projesi kapsamında FAA sertifikasyonuna sahip bir adet Beechcraft King Air B350ER uçağı satın alınacak ve uçak üzerinde kamera delikleri modifikasyonu başta olmak üzere hâlihazırda sivil sertifikasyonu (STC) bulunan modifikasyonlar yapılacak.

Proje bir adet Beechcraft King Air B350ER uçağı teslimatının yanında Harita Genel Komutanlığı’nın envanterinde bulunan bir adet hava fotoğrafı çekim kamerasının modifikasyonu, yedek parça, yer destek ekipmanları ve eğitimleri de kapsıyor.

Çalışmalar sonunda, Beechcraft firmasından alınan B350ER model uçağın kabulü 07-08 Haziran 2018 tarihlerinde SSM ve Harita Genel Komutanlığı’nın da katılımı ile başarılı bir şekilde tamamlandı.

Uçak ve ilgili tüm malzemenin bir yıl içinde Harita Genel Komutanlığı’na teslim edilmesi planlanıyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.