“HAFÇU” Projesi hız kesmiyor

“HAFÇU” Projesi hız kesmiyor

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ)’nin Harita Genel Komutanlığı’na teslim edeceği “Hava Fotoğrafı Çekim Uçağı” HAFÇU Projesi hız kesmiyor.

Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından Harita Genel Komutanlığı’nın kabiliyetlerini destekleyerek planlanan görevlerin ve hava fotoğrafları çekimlerinin yapılması amacıyla başlatılan HAFÇU Projesi için yürütülen çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Proje kapsamında tedarik edilerek Harita Genel Müdürlüğü envanterine katılan “Hava Fotoğrafı Çekim Uçağı”nın sözleşme gereği TUSAŞ sorumluluğunda bulunan lojistik destek hizmetine başlandı. İlgili hizmet kapsamında Beechcraft King Air B350ER tipi uçağın ilk üst seviye bakımı, 50 Nolu ELD Uçak Bakım Hangarı’nda Lojistik Hizmetler Başkanlığı bünyesinde görev yapan personel tarafından yapıldı.

Yapılan bakım, TUSAŞ  tesislerinde müşteri platformlarına uygulanan üst seviye ilk bakım faaliyeti özelliği taşırken, bu faaliyetle birlikte TUSAŞ’a SHY145 sertifikası kazandırılması için yürütülmesi gereken süreç Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü nezdinde resmen başlatıldı.

HAFÇU Projesi kapsamında, bir adet “Hava Fotoğrafı Çekim Uçağı”nın teslim edilmesi, Harita Genel Komutanlığı envanterinde bulunan sayısal kameraların platform üzerine entegre edilmesi için gerekli olan modifikasyon işlemlerinin tamamlanması, yedek parça ve yer destek ekipmanlarının tedariki, gerekli dokümanlar ile birlikte eğitim (pilot ve bakım) verilmesi ve garanti süresi boyunca hat bakımları için gereken işlemlerin yapılması yer alıyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.