FNSS modelcileri 10’uncu kez buluşturacak

FNSS modelcileri 10’uncu kez buluşturacak

Türkiye’nin önde gelen kara araçları üreticisi FNSS’in sponsorluğunda bu yıl onuncusu düzenlenecek olan Askeri Kara Araçları Model Yarışması, 16-17 Eylül tarihlerinde tüm model severlere kapılarını bir kez daha açıyor. 

FNSS Askeri Kara Araçları Model Yarışması, yalnızca modelcileri değil, Türkiye’nin dört bir tarafından tüm hobi severleri Ankara-Gölbaşı’ndaki FNSS tesislerinde buluşturuyor. Özellikle genç yaştaki yeni modelcilerin katılımının giderek arttığı bu etkinlik FNSS’nin önemli toplumsal sorumluluk faaliyetleri arasında yer alıyor.

İlki 2007 yılında yapılan ve küçük bir grubun katılımıyla gerçekleşen etkinlik, bu gün, yüzlerce modelin yarıştığı, ülke çapında modelcilerin ve hatta yabancı modelcilerin yer aldığı, kendi geleneği olan, önemli bir modelcilik etkinliğine dönüştü.

Etkinlik, askeri kara araçları üretilen bir tesiste düzenleniyor olmasıyla da dünyadaki örneklerinden ayrılırken, katılımcılar ve ziyaretçiler FNSS tarafından üretilen araçların gösterilerini izleyerek, ürünleri yakından inceleme ve yetkililerden bilgi alma şansına sahip oluyor. Etkinlik alanında, yarışmaya katılmayacak olan ziyaretçilerin modellerini sergileyebileceği bir bölüm de olacak; ayrıca etkinlik kapsamında, yabancı konuklar eşliğinde atölye çalışmaları gerçekleştirilecek.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.