EJDER YALÇIN Slovakya’daki testlerde tam not aldı

EJDER YALÇIN Slovakya’daki testlerde tam not aldı

Slovakya’da düzenlenen IDEB 2018 fuarına Nurol Makina başta Türk emniyet güçleri olmak üzere birçok ordu tarafından tercih edilen sınıfının en yüksek koruma seviyesine sahip platformu olan ve her türlü arazide etkin olarak kullanılabilen Ejder Yalçın ile katıldı.

IDEB’de, FNSS ile işbirliği yapan Nurol Makina Ejder Yalçın aracını yarısı çöl kamuflajı diğer yarısı ise haki kamuflaja boyanmış şekilde sergiliyor.

Nurol Makina Genel Müdürü Engin Aykol’un, IDEB katılımı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Ejder Yalçın, farklı üreticilerin 10’dan fazla aracının yarıştığı Slovakya’da gerçekleştirilen saha testlerinde başarılı oldu. Bu sebeple bu yıl ki fuar çok daha önemli.

Test ekibimizin özverili çabaları ve Ejder Yalçın’ın üstün performansı sayesinde, aracımız bu testleri çok yüksek puanlarla tamamladı. Öte yandan, FNSS’nin, teknoloji transferi içeren uluslararası ortaklıklar kurma konusundaki başarısı, hem teknik performans hem de sanayileşme açısından Slovakya’ya sunduğumuz teklifin değerini açıkça gösteriyor” dedi.

Ejder Yalçın 4×4; Sınır Gözetleme ve Güvenlik Aracı, Keşif Aracı, Taktik Füze Taşıma/Fırlatma Aracı, Komuta-Kontrol Aracı, Hava Savunma Aracı, Muharebe Aracı, Personel Taşıyıcı Araç, KBRN Keşif Aracı, Mayın/EYP Tespit-İmha Aracı ve Zırhlı Ambulans gibi kullanıcının değişik harekât ihtiyaçlarına yönelik özel çözümler sunmaktadır.

Yüksek faydalı yük taşıma kapasitesi ve özgün araç kontrol yazılımı sayesinde farklı versiyonlarda konfigüre edilebilmekte ve bu sayede farklı uygulamalara yönelik olarak özelleştirilebilmektedir.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.