Cumhurbaşkanı Erdoğan İHA üssünde

Cumhurbaşkanı Erdoğan İHA üssünde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yurtiçi ve yurtdışında terör örgütlerine yönelik gerçekleştirdiği operasyonlarda etkin rol oynayan 14. İnsansız Uçak Sistemleri (İUS) Üs Komutanlığını ziyaret etti.

Batman’daki, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı 14’üncü İnsansız Hava Uçakları Sistemleri Üs Komutanlığını ziyaret eden Erdoğan, ANKA-S ve Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) Bayraktar TB2’ye ilişkin yetkililerden bilgi aldı ve bir SİHA’ya imzasını attı.

Baykar Makine Teknik Müdürü Bayraktar, ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından “Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız İHA üssünde, vatanımız için mücadele eden askeri ve teknik ekiplere motivasyon aşılayan bir ziyarette bulundular. Türkiye’mizi inşallah bu teknolojilerde dünyada bir numara yapma hedefiyle çalışmaya, ter dökmeye devam edeceğiz.” paylaşımını yaptı.

Batman 14’üncü Üs Komutanlığı’nın bünyesinde ANKA, Bayraktar İnsansız Hava Araçlarının yanı sıra İsrail’den tedarik edilen Gözcü (Heron) İHA’lar da yer alıyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com 
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.