CANİK’ten stratejik anlaşma

CANİK’ten stratejik anlaşma

CYBERGUN, önde gelen Türk silah üreticisi CANİK ile dünya çapında geçerli münhasır lisans anlaşması imzalandığını duyurdu.

Taraflar, sivil ve askeri pazara yönelik olarak 4.5mm ve 6mm kalibrelik silah tasarımını, üretimini ve dağıtımını kapsayan anlaşmanın genel hatlarını belirlemek üzere Las Vegas’da düzenlenen SHOTSHOW silah fuarında bir araya geldi.

Bu güne kadar askeri pazara yönelik satışını gerçekleştirdiği milyonlarca silahla, ticari gücünü ve kapasitesini dünya çapında kanıtlayan CANİK, ürün kataloğunu güçlendirmeyi planlıyor. CANİK güncel ürün yelpazesinde yer alan silahların airsoft versiyonlarının satışı, modeller hazır hale geldikçe gerçekleştirilecek.

Bu ortaklık neticesinde ortaya çıkan ilk ürün CANIK TP9 Elite olacak olup, ilk örnekler 2020 yazında görücüye çıkacak.

CYBERGUN Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hugo Brugiere, “CYBERGUN bir defa daha sivil ve askeri piyasaya sundukları ürün portföyünü genişletmek için dünyanın en büyük silah üreticileriyle işbirliği içerisinde çalışabilme becerisini gözler önüne sermiştir. Yapılan bu anlaşmanın haklı gururunu yaşarken, bu ortaklığın neticesinde ortaya çıkacak ürünleri müşterilerimizle buluşturmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.” dedi.

CANİK CEO’su Utku ARAL ise; “Hem sivil hem de askeri sektörleri kapsayan bu anlaşmayı CYBERGUN ile imzalamaktan büyük memnuniyet duymaktayız. Önümüzdeki fırsatları değerlendirdiğimizi dikkate alarak, CYBERGUN’ın markamızı en iyi şekilde temsil edebileceği ve çıkarlarımızı en iyi şekilde savunabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz,” açıklamasında bulundu.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.