Bayraktar düşman radarlarını dinleyecek

Bayraktar düşman radarlarını dinleyecek

Geliştirdiği ürünlerle Türk Havacılık Sanayi’nde bir çok ilke imza atan Baykar Makina kendi özkaynaklarıyla sinyal istihbarat cihazı üretti. Bayraktar TB2 İnsansız Hava Aracı’na takılan sistem sabit ve hareketli düşman radarlarını takip edecek.

Baykar Makina tarafından havadan elektronik (ELINT) ve haberleşme istihbaratını (COMINT) toplamaya uygun elektronik donanım ve yazılımla geliştirilen BSI-101 sinyal istihbarat sistemin ilk testleri Bayraktar TB-2 üzerinde gerçekleştiriliyor.

HAVADAN ELEKTRONİK  İSTİHBARAT

Sinyal İstihbarat Sistemi, geniş çalışma frekans aralığında, gerçek zamanlı olarak istihbarat, gözetleme ve keşif amacıyla kullanılabilen, düşük ağırlıklı, küçük boyutlu, az güç harcayan, taşınabilir ve yüksek performanslı bir alıcıdır.

Yazılım tabanlı radyo mimarisine sahip olan alıcı, İHA’lar ile havadan haberleşme istihbarat (COMINT) amacıyla ve/veya elektronik istihbarat (ELINT) amacıyla kullanılabiliyor.

Sabit ve mobil düşman radarları, telsiz konuşmaları ve uydu sinyallerini de tespit ve takip eden sistem anlık radar ve telsiz sinyallerini algılayıp kayıt ederek veri bankası oluşturabiliyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.