“ASİSGUARD” savunma sektörüne sağlam giriş yaptı

“ASİSGUARD” savunma sektörüne sağlam giriş yaptı

Türkiye’de akıllı şehirler konusunda uzun yıllardan beri faaliyet gösteren Asis’in yeni savunma yapılanması ASİSGUARD, askeri drone ve kara araçları alanlarında milli kaynakları kullanarak geliştirdiği sistem çözümlerini IDEF 2019’da sektörle buluşturdu.

Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri, savunma sanayindeki faaliyetlerini ihtiyaç duyulan milli sistem çözümlerini geliştirmek vizyonuyla 2019 yılında kurduğu ASİSGUARD markası altında yürütmeye başladı. Asis’in bugüne kadar edindiği tecrübeyi savunma sanayine aktaracak olan ASİSGUARD’ın iddialı ürün yelpazesinde; insansız hava araçları ile askeri kara araçları için geliştirilen elektronik sistemler öne çıkıyor.

ASİSGUARD Genel Müdürü Ayhan Sunar; “ASİSGUARD olarak imkan ve kabiliyetlerimizi, savunma sanayine yenilikçi teknolojiler kazandırmak için kullanmaya odaklanmış durumdayız. Bugün ürün ailemizde öne çıkan drone sistemlerimiz ile askeri kara araçları için geliştirdiğimiz elektronik sistemler, mevcut ihtiyaçları karşılamanın ötesinde savunma kabiliyetlerimizi ileri taşıyacak son derece önemli çözümler sunuyor” dedi. Başta Türkiye olmak üzere dost ülkelerin de envanterlerine girme hedefiyle çalıştıklarının altını çizen Sunar sözlerine şöyle devam etti: “2019 yılında ürün gamımızı genişletmekle birlikte ihracat anlamında da başarılı işlere imza atmayı amaçlıyoruz. Türki Cumhuriyetler, Malezya, Endonezya, Pakistan gibi ülkeler ile Hicaz Yarımadası ve Kuzey Afrika hedef pazarımızı oluşturan bölgeler arasında yer alıyor” dedi.

Gökyüzünün yeni avcısı SONGAR IDEF 19’da sahneye çıktı

ASİSGUARD’ın askeri ve güvenlik amaçlı her türlü operasyonda hem gündüz hem gece etkin olarak kullanılmak üzere geliştirdiği SONGAR, otomatik atış stabilizasyonuna sahip ilk milli silahlı drone sistemi olma özelliği taşıyor. Tekli veya çoklu drone sistemi ile eş zamanlı görev yapabilen SONGAR; hedef bölgenin tespiti, tehdidi etkisiz hale getirme, operasyon sonrası hasar tespiti ve gerçek zamanlı görüntü aktarımı gibi kritik birçok görevi yerine getiriyor.

Saldırıya Hazır Mikro Drone: SALGUR

Drone ailesinin bir diğer ürünü olan SALGUR Vurucu Mikro Drone Sistemi ise gizli ya da özel operasyonlarda kullanılmak üzere keşif, gözetleme, dinleme ve saldırı olmak üzere dört ayrı çalışma modunda görev yapabiliyor. Oldukça sessiz görev yapabilen SALGUR, kritik operasyonlarda silahlı kuvvetlere zaman ve istihbarat konusunda önemli avantaj sağlıyor.

IDEF’te sergilenen önemli ürünlerden bir diğeri olan YAZGUR Elektro Optik Kamera Sistemleri, hem aydınlık hem karanlık dış ortamlarda uzaktan izlemeyi sağlayan termal kamera sistemleri ile 360 derece görüntüleme sağlayan video yönetim sisteminden oluşuyor.

Araç elektroniği grubu SADAK ürün ailesi ise Araç İçi konuşma Sistemi, Siren ve Anons Sistemi, Sürücü Bilgi Sistemi, Asis Karakutu, Merkezi Lastik Şişirme Sistemi ve Askeri Araç Sağlık ve Kullanım İzleme Sistemi’nden meydana geliyor. ASİSGUARD’ın geliştirdiği SADAK ürün grubu, kara araçlarının daha verimli kullanılmasını ve bakım maliyetlerinin düşürülmesini sağlıyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.