ASELSAN’dan Orta Asya hamlesi

ASELSAN’dan Orta Asya hamlesi

Aselsan dost ve müttefik ülke Kazakistan’ın ihtiyaçları kapsamında  SARP DUAL Uzaktan Komutalı Silah Sistemi’ne yönelik yeni bir sözleşme aldı. 

Faaliyet yürüttüğü pazarlarda yerelleşme çalışmalarını hızla sürdüren Aselsan’ın çeşitli kara ve deniz platformunda kullanılabilen farklı konfigürasyon ve kalibrelerde geliştirdiği uzaktan komutalı silah sistemleri halen 20 farklı ülkenin envanterinde yer alıyor.

Aselsan ve Kazakistan’daki iştiraki Kazakhstan ASELSAN Engineering (KAE), Kazakistan’ın  askeri ve sivil alanlardaki ihtiyaçlarının azami düzeyde karşılanması amacıyla üretim kapasitesini artırmayı hedefliyor.

SARP-DUAL Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemi, ana silah olarak 7,62mm makinalı tüfek, 12,7mm uçaksavar veya 40mm bombaatar takılabilen, bu silahların yanına yardımcı silah olarak ise 7,62mm makineli tüfek takılabilen bir silah sistemidir.

Gelişmiş uzaktan komuta ve gözetleme imkânı sağlayan SARP Sistemi, atış yapan personelin ortam farkındalığını artırmakta ve güvenliğini en üst seviyeye taşımaktadır. Tekerlekli/paletli zırhlı araçlara ve sabit platformlara entegre edilebilen, uzaktan komutalı olması nedeniyle personel güvenliğini sağlayan etkili ve çok yönlü bir sistemdir.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.